Працюємо: Пн-Пт 7:30-20:00; Сб/Нд: 8:00/9:00-20:00;

Клініка сімейної медицини "Здравиця"

Печерська

Київ, вул. Старонаводницька 13,
прим. 126 В в літері А, секція "Д"

0 800 33 69 61
Аптека:
0 800 33 69 71
* Дзвінки за номером 0800 – безкоштовні

Інфекційні захворювання

Вчасне виявлення та лікування інфекційних захворювань важливо як для пацієнта (для уникнення розвитку ускладнень), так і для захисту оточуючих Вас людей від можливого зараження, а також для попередження розвитку епідемій.

Записатись на консультацію лікаря

Коли варто звернутись

до лікаря-інфекціоніста?

Причинами звернення можуть бути такі симптоми:

 • Підвищення температури
 • Збільшення лімфовузлів
 • Висипання на шкірі і слизових оболонках
 • Біль у горлі
 • Біль в животі
 • Нудота і блювання, рідкий стілець більше 5 раз на добу
 • Потемніння сечі, знебарвлений кал, жовтяниця шкіри та склери (білко́вої оболо́нки о́ка)
 • Безпричинне різке зниження маси тіла
 • Головний біль з нудотою та блюванням, які не зменшуються при прийомі анальгетиків

Як проходить прийом та встановлення діагнозу?

Інфекційне відділення клініки сімейної медицини "Здравиця"

01
02

Прийом веде лікар-інфекціоніст

під час опитування з’ясовує скарги пацієнта, історію розвитку хвороби, епідеміологічний анамнез пацієнта.

Оглядає пацієнта

(пальпація лімфовузлів, органів черевної порожнини, огляд зеву і шкірних покривів, аускультація органів грудної клітини)

Дообстеження

При необхідності пацієнта можуть направити на дообстеження

Інструментальні методи досліджень

 • Рентгенографія органів грудної клітини
 • УЗД ОЧП (органів черевної порожнини)
 • МРТ (СКТ) органів грудної та черевної порожнини, голови

Лабораторні методи дослідження

 • Клінічний аналіз крові
 • Біохімічний аналіз крові
 • Імунологічні аналізи крові
 • Бактеріологічне дослідження калу, мазків з ротоглотки, крові
 • Мікроскопічне дослідження калу

Призначення курсу лікування

Згідно аналізів та результатів дообстежень лікар встановлює діагноз та призначає індивідуальний курс лікування, яке може бути:

 • специфічне
 • симптоматичне
 • патогенетичне

Лікар оформляє скерування для подальшого лікування в умовах інфекційного стаціонару

Консультація лікаря-інфекціоніста МЦ "ЗДРАВИЦЯ"

рекомендована пацієнтам з такими захворюваннями:

ГРВІ та ГРЗ

Група захворювань, об'єднаних чотирма загальними ознаками:
1. Всі вони є інфекційними. Викликають їх віруси.
2. Збудники хвороби потрапляють в організм повітряно-крапельним шляхом (через органи дихання).
3. В першу чергу при ГРВІ страждають органи дихання.
4. Усі ГРВІ розвиваються швидко і тривають недовго.

Збудники передаються при контакті з хворою людиною при кашлі, чханні чи розмові.

Кір

Захворювання є високозаразним, після перенесеної хвороби формується постінфекційний імунітет. У перші дні хвороби у пацієнта відзначається різке підвищення температури тіла до 39-40 ° C, в середньому 4-7 днів, сильна слабкість, відсутність апетиту, а також класична тріада симптомів: кон'юктивіт, кашель, нежить. Іншими проявами цього захворювання можуть бути боязнь яскравого світла, набряклість очей, головний біль. Попередити розвиток даного захворювання можливо за допомогою вакцинації.

Паротит

Паротит або, як називають його в побуті, свинка - гостре інфекційне вірусне захворювання з переважно негнійною поразкою залізистих органів (слинні залози, підшлункова залоза, яєчка і яєчники) і / або центральної нервової системи (ЦНС), викликане параміксовірусом. Основними симптомами є біль і набряк залізистих органів протягом 5-9 днів, помірну слабкість, відсутність апетиту і підвищення температури тіла. Паротит передається повітряно-крапельним шляхом при кашлі, чханні або розмові з хворим. Попередити розвиток даного захворювання можливо за допомогою вакцинації.

Вітряна віспа (вітрянка)

Гостре інфекційне захворювання, яке викликається одним з вірусів герпесу (герпесвірус 3-го типу). Інкубаційний період складає 10-21 днів. Частіше хворіють діти, які відвідують дитячий садок або школу. Захворювання протікає з характерною пухирчастою висипкою, з такими попередніми симптомами як нудота, ломота в тілі, субфебрильна температура, головний біль, відсутність апетиту.

Краснуха

Вірусне захворювання з інкубаційним періодом близько 14-21 днів. Прояв і тяжкість симптомів істотно варіює з віком. У ранньому дитячому віці протікає досить легко і проявляється висипом, збільшенням потиличних лімфатичних вузлів. У дітей старшого віку, підлітків і дорослих краснуха може послужити розвитку артриту, тромбоцитопенічної пурпури і, в рідкісних випадках, енцефаліту. Самим грізним ускладненням краснухи є тератогенний ефект (розвиток внутрішньоутробних аномалій плода), якщо вагітна жінка мала контакт з вірусом. Особливо небезпечно зараження плода в ранні терміни гестації. Обстеження на TORCH-інфекції (куди входить краснуха) при плануванні вагітності має першорядне значення для безпечного перебігу вагітності та народження здорової дитини.

Інфекційний мононуклеоз

Захворювання вірусної етіології, яке часто називають "хвороба поцілунків". Передається через слину під час поцілунку, при чханні або кашлі, а також при використанні спільного посуду з хворим на інфекційний мононуклеоз.
Основними симптомами є:
- підвищення температури тіла
- біль в горлі
- збільшення лімфатичних вузлів шиї і пахвових западин
- збільшення мигдалин
- висип на тілі
- збільшення селезінки
Інкубаційний період складає 4-6 тижнів, у дітей може бути коротше. Вакцини проти інфекційного мононуклеозу наразі не існує.

Герпетична інфекція (Герпес)

Вірусне захворювання, що супроводжується появою болісних пухирців на шкірі і / або слизових оболонках. Існують два основних типи вірусу простого герпесу:
- ВПГ-1, який переважно викликає герпес ротової порожнини (симптоми якого можуть проявлятися у вигляді «лихоманки на губах»), але може також викликати і генітальний герпес.
- ВПГ-2, що належить до інфекцій, що передаються статевим шляхом, і викликає генітальний герпес.
Дана інфекція найбільш контагіозна в період прояву симптомів, але може передаватися і в їх відсутність. Інфікування ВПГ-2 підвищує ризик інфікування і передачі ВІЛ.
Основними методами профілактики герпесу є:
- уникнути спільного використання предметів, які контактували зі слиною хворої з проявом симптомів герпесу.
- уникнути незахищених статевих контактів.
На даний момент вакцини проти ВПГ-1 і ВПГ-2 немає.

Хвороба Лайма (ранній період локалізованої і генералізованої форм)

Інфекційне захворювання, що викликається бактеріями роду Borrelia, яку переносять найчастіше іксодові кліщі. Типовими симптомами цього захворювання є підвищення температури тіла, головний біль, ломота в тілі, а також наявність характерного висипання, так званої мігруючої кільцеподібної еритеми.
При відсутності специфічного лікування хвороба Лайма вражає суглоби, серце та нервову систему. Діагностика кліщового бореліозу ґрунтується на симптомах, фізикальному огляді і можливому контакті із зараженими кліщами. Лабораторний метод обстеження допомагає підтвердити даний діагноз. Основним методом лікування є антибіотикотерапія. Методи профілактики: використання репелентів, негайне видалення кліща при контакті зі шкірою.

Гострий вірусний гепатит А (безжовтянична форма)

Висококонтагіозна захворювання. Основні шляхи зараження - використання зараженої вірусами води і їжі. Симптоми вірусного гепатиту А такі як слабкість, нудота, біль в шлунку, жовтушність шкіри і слизових можуть тривати до 2 місяців. Найкращим методом профілактики є вакцинація.

Хронічні вірусні гепатити В і С

Це запальний дистрофічно-проліферативний процес в печінці, який протікає тривалий (більше 6 місяців), клінічно проявляється астеновегетативним і диспептичним синдромами, стійкою гепатоспленомегалією, порушенням функції печінки, гіперферментемією і диспротеинемиею.

Харчові токсикоінфекції, гастроентероколіти (легкого ступеня тяжкості)

Широка група гострих кишкових інфекцій (ГКІ), що розвиваються після вживання їжі, контаміновані патогенними і умовно-патогенними мікроорганізмами з накопиченням мікробної біомаси, а також їх токсинів, що характеризуються короткочасними клінічними симптомами ураження верхніх відділів травного тракту (гастрит, гастроентерит), інтоксикацією і зневоднюванням

Рожа

Рожа, бешиха (від польск. Róża, лат. Erysipelas, грец. Ἐρυσίπελας означає «червона шкіра») - гостре, нерідко рецидивуюче інфекційне захворювання, що викликається бета-гемолітичним стрептококом групи A. Виявляється почервонінням ділянки шкіри, зазвичай на гомілках або на обличчі , і супроводжується загальною інтоксикацією з підвищенням температури. У більшості випадків піддається лікуванню.

Еризипелоїд

Гостра інфекційна бактеріальна хвороба, що передається через інфіковані тваринницькі продукти, що характеризується переважно ураженням шкіри.

Вузлувата еритема

Запальне ураження шкірних і підшкірних судин, має алергічний генез і виявляється утворенням щільних хворобливих напівкулястих запальних вузлів різного розміру. Найбільш часто процес локалізується на симетричних ділянках нижніх кінцівок.

Консультування пацієнтів з ВІЛ, в т.ч. 4 клінічної стадії з розвитком опортуністичних інфекцій

Грибкове ураження слизових оболонок

Консультування з питання планової та екстреної вакцинації

Лікарняні листи на весь період лікування

Важливо

Лише Клініки, що мають достатній досвід, матеріально-технічне забезпечення та висококваліфікованих лікарів можуть пройти складну процедуру ліцензування, яка надає право видавати пацієнту лист непрацездатності. Раніше дане право мали лише державні клініки.

Клініка сімейної медицини "Здравиця" вже з 2010 року має таку ліцензію і надає медичні послуги найвищого рівня якості послуг та обслуговування.

Лікування за міжнародними стандартами

Лікування в клініці відбувається згідно норм доказової медицини та загальновизнаних стандартів. Клініка сімейної медицини "Здравиця" в процесі лікування керується міжнародними протоколами, затвердженими МОЗ України

28 квітня 2017 вступив в силу Наказ МОЗ України №1422 від 29 грудня 2016, який дозволяє українським лікарям використовувати в своїй роботі міжнародні клінічні протоколи.

Міжнародні протоколи або клінічні керівництва – це алгоритми для лікарів, як призначати пацієнту лікування. Вони створюються міжнародним лікарським співтовариством і включають в себе результати сучасних наукових досліджень і оптимальні схеми лікування, яких дотримуються лікарі в своїй практиці в усьому світі.

Стандартизовані підходи до діагностики та лікування захворювань дають можливість бути впевненим як доктору, так і пацієнту, що процес лікування оптимальний і гарантує одужання.

Звернувшись в Клініку сімейної медицини "Здравиця", Ви будете впевнені, що отримаєте максимальний рівень сервісу діагностики, лікування і турботи про Ваше здоров'я нашими лікарями за сучасними міжнародними стандартами та методами прикладної доказової медицини.
Середній досвід лікарів Клініки сімейної медицини "Здравиця"

Лікарі

Інфекційні захворювання

Іллюк Надія Валеріївна

Досвід: 20 років

Іллюк Надія Валеріївна

Лікар інфекціоніст

Рейтинг
5,0 rating

[1 відгук]

Записатися
Дивитись усіх

Ціни

Послуги відділення Ціни
“Консультації лікарів (для дорослих)
Кас.код Назва послуги Цена, грн.
1203 Консультація інфекціоніста (дорослі) к.м.н., вищої категорії 418
1220 Консультація інфекціоніста (дорослі) 1 категорії 380
1348 Консультація інфекціоніста (дорослі) 2 категорії / без категорії 330
Консультації лікарів (для дітей)
1237 Консультація інфекціоніста (діти) 1 категорії 380
1238 Консультація інфекціоніста (діти) к.м.н., вищої категорії 418
1255 Консультація інфекціоніста (діти) 2категория / без категорії 330
Повторні консультації лікарів (для дорослих)
1275 Повторна консультація інфекціоніста (дорослі) 1категоріі 310
1276 Повторна консультація інфекціоніста (дорослі) 2категория / без категорії 280
1277 Повторна консультація інфекціоніста (дорослі) к.м.н., вищої категорії 340
Повторні консультації лікарів (для дітей)
1317 Повторна консультація інфекціоніста (діти) 1категоріі 310
1318 Повторна консультація інфекціоніста (діти) 2категория / без категорії 280
1319 Повторна консультація інфекціоніста (діти) к.м.н., вищої категорії 340
Діагностика лабораторна загальноклінічна
1584 Комплексне дослідження калу на яйця глистів, найпростіші і патогенні гриби 255
810 Аналіз крові розгорнутий 121
812 Аналіз мокротиння (загальний) 150
815 Аналіз сечі загальний 96
Діагностика інфекцій
1386 Общ.антитела к Yersinia pseudotuberculosis та Y,enterocolitica с определением серотипа-полуколичественного 1294
865 Антитіла IgG до Toxocara canis 164
866 Антитіла IgG до аскарид 164
867 Антитіла IgG до атігенам ехінокок 187
868 Антитіла IgG до лямблій 140
869 Антитіла IgG до опісторхіси 203
870 Антитіла IgG до трихінел 156
871 Антитіла сумарні до Toxocara canis 230
872 Антитіла сумарні до аскарид 225
873 Антитіла сумарні до лямблій 184
874 Антитіла сумарні до опісторхіси 230
875 Лямблії желч, кал (метод ПЛР) 363
881 Антитіла Ig G до HAV 160
882 Антитіла Ig М до HAV 160
883 Антитіла Ig М до HAV (термінове виконання) 392
884 Вірус гепатиту А в крові (метод ПЛР) 290
1575 HbsAg (методом ІФА) 140
885 HbsAg (експрес тест) 140
886 Анти – HbsAg 145
887 антиген HbeAg 160
888 Антитіла Ig G до HBcAg 120
889 Антитіла Ig M до HBcAg 144
890 Вірус гепатиту В в крові (метод ПЛР) кач. 297
891 Вірус гепатиту В в крові (метод ПЛР) кол. 1090
1574 Антитіла сумарні до НСV (методом ІФА) 180
892 Антитіла Ig G до HCV 143
893 Антитіла Ig M до HCV 110
894 Антитіла сумарні до НСV (експрес тест) 150
895 Вірус гепатиту C в крові (метод ПЛР) кач. 220
896 Вірус гепатиту C в крові (метод ПЛР) кол. 1090
897 Генотипування вірусу гепатиту С (метод ПЛР) 872
905 Антитіла Ig G до вірусу краснухи кач. 162
906 Антитіла Ig М до вірусу краснухи кач. 147
907 Вірус Краснухи кров, слина, мазок (метод ПЛР) 220
908 Мікроскопія лусочок шкіри, волосся, нігтів, гнійних виділень на наявність міцелію і гіф 147
909 Посів на наявність паразитарних грибків 247
918 Бакпосів крові + антибіотикограма 242
919 Бакпосів матеріалу з вуха + антибіотикограма 203
920 Бакпосів матеріалу + антибіотикограма 203
921 Бакпосів матеріалу із зіву + антибіотикограма 203
923 Бакпосів матеріалу з носа + антибіотикограма 203
924 Бакпосів харкотиння + антибіотикограма 145
1520 Обстеження на РИФ 187
1521 Обстеження за ІБТ 265
1606 Антитіла IgG до Treponema pallidum (імуноблот) 585
1607 Антитіла IgМ до Treponema pallidum (імуноблот) 555
1608 Кардіоліпінові антитіла (VDRL) якісний 121
936 Антитіла IgM до Treponema pallidum (ТРНА) 117
937 Антитіла сумарні до Treponema pallidum (TPHA) 132
938 Якісне визначення кардіоліпінового антитіл (VDRL) 117
939 Трепонемний антиген (маркер сифілісу) RW 117
966 RW (мікрореакція пріціпітаціі) 117
967 Антитіла Ig G до Treponema pallidum (TPHA) 117
1041 ЦМВ кров (метод ПЛР) кач. 158
955 Антитіла Ig G до ЦМВ 145
956 Антитіла Ig М до ЦМВ 145
957 ЦМВ слина, сеча, зішкріб, біоптат (метод ПЛР) кач. 145
958 ЦМВ в крові, соскобе, сечі, біоптаті (метод ПЛР) кол. 175
969 Антитіла IgG до HGV 145
970 Вірус гепатиту G в крові (метод ПЛР) 252
971 Вірус гепатиту TT в крові (метод ПЛР) 220
1571 Антитіла до Бореля Ig M (імуноблот) 480
1572 Антитіла до Бореля Ig G (імуноблот) 480
972 Антитіла до Бореля Ig G 220
973 Антитіла до Бореля Ig M 285
974 Антитіла сумарні до HDV 220
975 Вірус гепатиту D в крові (метод ПЛР) 242
976 Антитіла IgG до Bordetella pertussis 225
977 Антитіла IgM до Bordetella pertussis 248
1711 Антитіла IgM до вірусу кору 260
978 Антитіла IgG до вірусу кору 175
963 Антитіла IgG до вірусу Varicella zoster 230
964 Антитіла IgM до вірусу Varicella zoster 230
980 Вірус вітряної віспи (VZV) кров, біоптат (метод ПЛР) 145
1522 Дослідження на ВІЛ експрес метод 228
981 Дослідження на АТ до ВІЛ 1/2 методом ІФА 205
994 Дослідження на АТ до ВІЛ 1/2 методом ІФА (cito) 336
1523 Коклюш (bordetella pertussis), паракоклюш (bordetella parapertussis), бронхісептікоз (bordetella bronchiseptica), зішкріб методом ПЛР 408
1524 Вірус грипу А, В зішкріб методом ПЛР 418
1525 Мікоплазма (mycoplasma pneumonia), хламідія (chlamydophila pneumonia) зішкріб, мокрота методом ПЛР 408
1702 Експрес тест на грип А і В (cito test, мазок із зіву / носа) 280
1705 Експрес тест на антиген істрептококка групи А (мазок із зіву) 220
1622 Антитіла IgG до вірусу дифтерії 290
Показати все

Клиника семейной медицины "Здравица"

01015, г. Киев ул. Старонаводницкая, 13, пом. 126 В в бук.А, секция Д

Працюємо:

Пн-Пт: 7:30 - 20:00

Суббота: 8:00 - 20:00

Воскресенье: 9:00 - 20:00

Наші телефони:

0 800 33 69 61 0 800 33 69 71