Працюємо: Пн-Сб: 8:30 - 17:30; Неділя: вихідний;

Клініка сімейної медицини "Здравиця"

Печерська

Київ, вул. Старонаводницька 13,
прим. 126 В в літері А, секція "Д"

Інфекційні захворювання

Вчасне виявлення та лікування інфекційних захворювань важливо як для пацієнта (для уникнення розвитку ускладнень), так і для захисту оточуючих Вас людей від можливого зараження, а також для попередження розвитку епідемій.

Записатись на консультацію лікаря

Коли варто звернутись

до лікаря-інфекціоніста?

Причинами звернення можуть бути такі симптоми:

  • Підвищення температури
  • Збільшення лімфовузлів
  • Висипання на шкірі і слизових оболонках
  • Біль у горлі
  • Біль в животі
  • Нудота і блювання, рідкий стілець більше 5 раз на добу
  • Потемніння сечі, знебарвлений кал, жовтяниця шкіри та склери (білко́вої оболо́нки о́ка)
  • Безпричинне різке зниження маси тіла
  • Головний біль з нудотою та блюванням, які не зменшуються при прийомі анальгетиків

Як проходить прийом та встановлення діагнозу?

Інфекційне відділення клініки сімейної медицини "Здравиця"

01
02

Прийом веде лікар-інфекціоніст

під час опитування з’ясовує скарги пацієнта, історію розвитку хвороби, епідеміологічний анамнез пацієнта.

Оглядає пацієнта

(пальпація лімфовузлів, органів черевної порожнини, огляд зеву і шкірних покривів, аускультація органів грудної клітини) або уточнення даних на підставі попередніх оглядів (під час онлайн консультації).

Дообстеження

При необхідності пацієнта можуть направити на дообстеження

Інструментальні методи досліджень

  • Рентгенографія органів грудної клітини
  • УЗД ОЧП (органів черевної порожнини)
  • МРТ (СКТ) органів грудної та черевної порожнини, голови

Лабораторні методи дослідження

  • Клінічний аналіз крові
  • Біохімічний аналіз крові
  • Імунологічні аналізи крові
  • Бактеріологічне дослідження калу, мазків з ротоглотки, крові
  • Мікроскопічне дослідження калу

Призначення курсу лікування

Згідно аналізів та результатів дообстежень лікар встановлює діагноз та призначає індивідуальний курс лікування, яке може бути:

  • специфічне
  • симптоматичне
  • патогенетичне

Лікар оформляє скерування для подальшого лікування в умовах інфекційного стаціонару

Консультація лікаря-інфекціоніста МЦ "ЗДРАВИЦЯ"

рекомендована пацієнтам з такими захворюваннями:

ГРВІ та ГРЗ

Група захворювань, об'єднаних чотирма загальними ознаками:
1. Всі вони є інфекційними. Викликають їх віруси.
2. Збудники хвороби потрапляють в організм повітряно-крапельним шляхом (через органи дихання).
3. В першу чергу при ГРВІ страждають органи дихання.
4. Усі ГРВІ розвиваються швидко і тривають недовго.

Збудники передаються при контакті з хворою людиною при кашлі, чханні чи розмові.

Кір

Захворювання є високозаразним, після перенесеної хвороби формується постінфекційний імунітет. У перші дні хвороби у пацієнта відзначається різке підвищення температури тіла до 39-40 ° C, в середньому 4-7 днів, сильна слабкість, відсутність апетиту, а також класична тріада симптомів: кон'юктивіт, кашель, нежить. Іншими проявами цього захворювання можуть бути боязнь яскравого світла, набряклість очей, головний біль. Попередити розвиток даного захворювання можливо за допомогою вакцинації.

Паротит

Паротит або, як називають його в побуті, свинка - гостре інфекційне вірусне захворювання з переважно негнійною поразкою залізистих органів (слинні залози, підшлункова залоза, яєчка і яєчники) і / або центральної нервової системи (ЦНС), викликане параміксовірусом. Основними симптомами є біль і набряк залізистих органів протягом 5-9 днів, помірну слабкість, відсутність апетиту і підвищення температури тіла. Паротит передається повітряно-крапельним шляхом при кашлі, чханні або розмові з хворим. Попередити розвиток даного захворювання можливо за допомогою вакцинації.

Вітряна віспа (вітрянка)

Гостре інфекційне захворювання, яке викликається одним з вірусів герпесу (герпесвірус 3-го типу). Інкубаційний період складає 10-21 днів. Частіше хворіють діти, які відвідують дитячий садок або школу. Захворювання протікає з характерною пухирчастою висипкою, з такими попередніми симптомами як нудота, ломота в тілі, субфебрильна температура, головний біль, відсутність апетиту.

Краснуха

Вірусне захворювання з інкубаційним періодом близько 14-21 днів. Прояв і тяжкість симптомів істотно варіює з віком. У ранньому дитячому віці протікає досить легко і проявляється висипом, збільшенням потиличних лімфатичних вузлів. У дітей старшого віку, підлітків і дорослих краснуха може послужити розвитку артриту, тромбоцитопенічної пурпури і, в рідкісних випадках, енцефаліту. Самим грізним ускладненням краснухи є тератогенний ефект (розвиток внутрішньоутробних аномалій плода), якщо вагітна жінка мала контакт з вірусом. Особливо небезпечно зараження плода в ранні терміни гестації. Обстеження на TORCH-інфекції (куди входить краснуха) при плануванні вагітності має першорядне значення для безпечного перебігу вагітності та народження здорової дитини.

Інфекційний мононуклеоз

Захворювання вірусної етіології, яке часто називають "хвороба поцілунків". Передається через слину під час поцілунку, при чханні або кашлі, а також при використанні спільного посуду з хворим на інфекційний мононуклеоз.
Основними симптомами є:
- підвищення температури тіла
- біль в горлі
- збільшення лімфатичних вузлів шиї і пахвових западин
- збільшення мигдалин
- висип на тілі
- збільшення селезінки
Інкубаційний період складає 4-6 тижнів, у дітей може бути коротше. Вакцини проти інфекційного мононуклеозу наразі не існує.

Герпетична інфекція (Герпес)

Вірусне захворювання, що супроводжується появою болісних пухирців на шкірі і / або слизових оболонках. Існують два основних типи вірусу простого герпесу:
- ВПГ-1, який переважно викликає герпес ротової порожнини (симптоми якого можуть проявлятися у вигляді «лихоманки на губах»), але може також викликати і генітальний герпес.
- ВПГ-2, що належить до інфекцій, що передаються статевим шляхом, і викликає генітальний герпес.
Дана інфекція найбільш контагіозна в період прояву симптомів, але може передаватися і в їх відсутність. Інфікування ВПГ-2 підвищує ризик інфікування і передачі ВІЛ.
Основними методами профілактики герпесу є:
- уникнути спільного використання предметів, які контактували зі слиною хворої з проявом симптомів герпесу.
- уникнути незахищених статевих контактів.
На даний момент вакцини проти ВПГ-1 і ВПГ-2 немає.

Хвороба Лайма (ранній період локалізованої і генералізованої форм)

Інфекційне захворювання, що викликається бактеріями роду Borrelia, яку переносять найчастіше іксодові кліщі. Типовими симптомами цього захворювання є підвищення температури тіла, головний біль, ломота в тілі, а також наявність характерного висипання, так званої мігруючої кільцеподібної еритеми.
При відсутності специфічного лікування хвороба Лайма вражає суглоби, серце та нервову систему. Діагностика кліщового бореліозу ґрунтується на симптомах, фізикальному огляді і можливому контакті із зараженими кліщами. Лабораторний метод обстеження допомагає підтвердити даний діагноз. Основним методом лікування є антибіотикотерапія. Методи профілактики: використання репелентів, негайне видалення кліща при контакті зі шкірою.

Гострий вірусний гепатит А (безжовтянична форма)

Висококонтагіозна захворювання. Основні шляхи зараження - використання зараженої вірусами води і їжі. Симптоми вірусного гепатиту А такі як слабкість, нудота, біль в шлунку, жовтушність шкіри і слизових можуть тривати до 2 місяців. Найкращим методом профілактики є вакцинація.

Хронічні вірусні гепатити В і С

Це запальний дистрофічно-проліферативний процес в печінці, який протікає тривалий (більше 6 місяців), клінічно проявляється астеновегетативним і диспептичним синдромами, стійкою гепатоспленомегалією, порушенням функції печінки, гіперферментемією і диспротеинемиею.

Харчові токсикоінфекції, гастроентероколіти (легкого ступеня тяжкості)

Широка група гострих кишкових інфекцій (ГКІ), що розвиваються після вживання їжі, контаміновані патогенними і умовно-патогенними мікроорганізмами з накопиченням мікробної біомаси, а також їх токсинів, що характеризуються короткочасними клінічними симптомами ураження верхніх відділів травного тракту (гастрит, гастроентерит), інтоксикацією і зневоднюванням

Рожа

Рожа, бешиха (від польск. Róża, лат. Erysipelas, грец. Ἐρυσίπελας означає «червона шкіра») - гостре, нерідко рецидивуюче інфекційне захворювання, що викликається бета-гемолітичним стрептококом групи A. Виявляється почервонінням ділянки шкіри, зазвичай на гомілках або на обличчі , і супроводжується загальною інтоксикацією з підвищенням температури. У більшості випадків піддається лікуванню.

Еризипелоїд

Гостра інфекційна бактеріальна хвороба, що передається через інфіковані тваринницькі продукти, що характеризується переважно ураженням шкіри.

Вузлувата еритема

Запальне ураження шкірних і підшкірних судин, має алергічний генез і виявляється утворенням щільних хворобливих напівкулястих запальних вузлів різного розміру. Найбільш часто процес локалізується на симетричних ділянках нижніх кінцівок.

Консультування пацієнтів з ВІЛ, в т.ч. 4 клінічної стадії з розвитком опортуністичних інфекцій

Грибкове ураження слизових оболонок

Консультування з питання планової та екстреної вакцинації

Лікарняні листи на весь період лікування

Важливо

Лише Клініки, що мають достатній досвід, матеріально-технічне забезпечення та висококваліфікованих лікарів можуть пройти складну процедуру ліцензування, яка надає право видавати пацієнту лист непрацездатності. Раніше дане право мали лише державні клініки.

Клініка сімейної медицини "Здравиця" вже з 2010 року має таку ліцензію і надає медичні послуги найвищого рівня якості послуг та обслуговування.

Лікування за міжнародними стандартами

Лікування в клініці відбувається згідно норм доказової медицини та загальновизнаних стандартів. Клініка сімейної медицини "Здравиця" в процесі лікування керується міжнародними протоколами, затвердженими МОЗ України

28 квітня 2017 вступив в силу Наказ МОЗ України №1422 від 29 грудня 2016, який дозволяє українським лікарям використовувати в своїй роботі міжнародні клінічні протоколи.

Міжнародні протоколи або клінічні керівництва – це алгоритми для лікарів, як призначати пацієнту лікування. Вони створюються міжнародним лікарським співтовариством і включають в себе результати сучасних наукових досліджень і оптимальні схеми лікування, яких дотримуються лікарі в своїй практиці в усьому світі.

Стандартизовані підходи до діагностики та лікування захворювань дають можливість бути впевненим як доктору, так і пацієнту, що процес лікування оптимальний і гарантує одужання.

Звернувшись в Клініку сімейної медицини "Здравиця", Ви будете впевнені, що отримаєте максимальний рівень сервісу діагностики, лікування і турботи про Ваше здоров'я нашими лікарями за сучасними міжнародними стандартами та методами прикладної доказової медицини.
Середній досвід лікарів Клініки сімейної медицини "Здравиця"

Лікарі

Інфекційні захворювання

Ільюк Надія Валеріївна

Досвід: більше 20 років

Ільюк Надія Валеріївна

інфекціоніст, імунолог, вищої категорії

Записатися
Сухов Юрій Олександрович

Досвід: більше 20 років

Сухов Юрій Олександрович

інфекціоніст вищої категорії, Доцент

Записатися
Дивитись усіх
Ознайомитися з прайсом

Клініка сімейної медицини "Здравиця"

01015, м. Київ вул. Старонаводницька, 13, прим. 126 В в літері А, секція Д

Працюємо:

Пн-Сб: 8:30 - 17:30

Неділя: вихідний

Наші телефони:

0 800 33 69 61