Працюємо: Пн-Сб: 8:30 - 17:30; Неділя: вихідний;

Клініка сімейної медицини "Здравиця"

Печерська

Київ, вул. Старонаводницька 13,
прим. 126 В в літері А, секція "Д"

Лікувальний масаж

Масаж являється певною системою спеціальних прийомів, котрі механічною дією впливають на поверхню тіла. Також, масаж може застосовуватися до тканин тіла та окремих органів. Така практика відома ще з давніх часів, але має популярність і широко застосовується в наш час.

Головні особливості

Розвиток новітніх технологій призвів до використання різноманітної техніки, препаратів, та іншого для лікування та профілактики багатьох захворювань. Але попри це, про масаж ніхто й не думає забувати, тому що це один із найдієвіших способів профілактики багатьох хвороб та їх лікування.

Зараз виділяються наступні види масажу:

  1. гігієнічний;
  2. спортивний та тренувальний;
  3. лікувальний.

Лікувальний масаж тільки позитивно впливає на організм людини, причому немає різниці: чи він проводиться для профілактики, чи при захворюваннях та травмах. Особливо корисним вважається масаж для шкіри, тому що механічний контакт відбувається безпосередньо зі шкіряним покривом. Після масажу можна відчути полегшення, м’якість та еластичність, а також на внутрішньому рівні відбувається зміцнення функцій

Також, спеціалісти виділяють користь лікувального масажу для м’язів та серця. Він допомагає в багато разів підвищити працездатність або навпаки розслабити організм після великих навантажень. Вплив та результати від масажу залежать від прийомів та методів, адже немає одного способу, котрий підійде всім областям і зонам організму.

Лікувальний масаж заспокійливо впливає на нервову систему, причому тут не потрібні інтенсивні рухи, а достатньо буде і звичайних погладжувань. Не секрет ні для кого, що за допомогою масажу покращується дихання, кровообіг та обмін речовин.

В цілому масаж може бути загальним і охоплювати все тіло, або місцевим, що стосується тільки окремої частини тіла. Слід виділити також профілактичний вид і безпосередньо лікування. Профілактичний проводиться з метою попередження хвороб, розладів та іншого, а лікування вже йде як терапевтичний захід. Різниця між ними в періодичності проведення сеансів – профілактичний декілька разів на тиждень або на місяць, а терапевтичний – щоденно, на певний період.

Показання та правила до застосування лікувального масажу

Зазвичай, масаж не має протипоказань і лише в виключних випадках заборонений для проведення. А показань дуже велика кількість: захворювання і травми опорно-рухового апарату, проблеми з нервовою системою, кровообігом та в області гінекології. Масаж поліпшує обмін в тканинах, посилює обмін речовин, та має терапевтичну дію.

Правил до застосування лікувального масажу велика кількість, як і самих методик масажу, хоча основними можна виділити наступні:

  1. шкіра, на якій буде проводитися масаж, повинна бути доглянутою та чистою, так само як і руки масажиста. Виключенням можна вважати використання додаткових масел, олійок та кремів;
  2. руки масажиста обов’язково мають бути без нігтів, щоб не пошкодити шкіру пацієнта;
  3. положення при масажі слід вибирати тільки зручне і в якому можна повноцінно розслабитися.

Це мінімальний набір основних положень, які має знати і практикувати кожен масажист.

Клініка сімейної медицини "Здравиця"

01015, м. Київ вул. Старонаводницька, 13, прим. 126 В в літері А, секція Д

Працюємо:

Пн-Сб: 8:30 - 17:30

Неділя: вихідний

Наші телефони:

0 800 33 69 61